Skip to content

مسکن در مونترال

By: ali | ۲۶ فروردین ۱۳۹۰

پیدا کردن مسکن در مونترال شاید در ابتدا مشکل به نظر برسد ولی در واقع کار چندان دشواری نیست. با کمی توجه در سطح شهر می­ توان تابلوهای اجاره آپارتمان را مشاهده کرد. بر روی این تابلوها معمولاً اندازه آپارتمان ها نیز نوشته شده است. با مراجعه به مسئولین آپارتمان ها می­ توان از شرایط اجاره آنها آگاه شد و نیز آنها را بازدید کرد.

اندازه آپارتمان ها به صورت ½ ۱و ½ ۲ و… مشخص می­شود. قیمت استودیو در مرکز شهر معمولاً حدود ماهی ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار و آپارتمان یک خوابه حدوداً ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار می­باشد.

قیمت اجاره آپارتمان ها معمولاً هرچه به دانشگاهها نزدیک تر باشند، بیشتر است. بنابراین هر اندازه از محل دانشگاه دورتر باشند تا حدودی قیمت ها کمتر می­شوند.

درکل باید به این نکته توجه کرد که شهر مونترال شهری قدیمی است. اگر به ساختمان های شهر توجه کنید آثار قدمت در آنها کاملاً مشهود است. بنابراین آپارتمان ها و خانه­ ها نیز از این امر مستثنی نمی­ باشند. البته آپارتمان های نو و یا با شرایط خوب هم وجود دارد که با کمی صرف وقت و گشتن می­ توان پیدا کرد.

شرق مونترال بیشتر فرانسوی زبان ها ساکن می­باشند و در غرب آن نیز انگلیسی زبان ها غالبند. مهاجرین اکثراً در مرکز شهر ساکن می­ باشند. به این دلیل که دانشگاه ها، مراکز دولتی و موسساتی که با آنها سر و کار دارند بیشتر در مرکز شهر مستقر هستند. بنابراین هزینه­ های رفت و آمد تا حدود زیادی کاهش می­ یابند.

نکاتی که باید در مورد آپارتمان ها به آنها توجه کرد به شرح زیر می­ باشند:

-آپارتمان ها معمولاً هر چند سال یکبار تعمیر می­شوند ولی در کل ظاهر آنها قدیمی است و باید به این نکته توجه کرد.

-بعضی لوازم مانند اجاق و یخچال در بعضی آپارتمان ها موجود می­باشند ولی بعضی آپارتمان ها فاقد هرگونه لوازم زندگی هستند.

-از نکات دیگری که باید به آن توجه کرد هزینه آب، برق و گرمایش آپارتمان هاست. در این مورد باید از مسئولین آپارتمان ها سوال کرد چون گاهی هزینه­ ها همراه با اجاره و گاه جدای از آن محسوب می­شوند.

 

 

به اشتراک بگذارید

 • Delicious
 • Digg
 • Newsvine
 • RSS
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Twitter

Posts

There are no related posts on this entry.

دیدگاه های شما

 1. صادق تیر ۷, ۱۳۹۰

  سلام
  من میخواهم بیام کانادا. دانشگاهی که برای فرصت مطالعاتی ۶ ماهه فاند گرفتم دانشگاه کبک شعبه varennes هست. میخواستم ببینم اگه مونترال خونه بگیرم و رفت و آمد کنم از چه سیستم حمل و نقلی باید استفاده کنم و اصلا به صرفه هست یا نه؟ شهر varennes امکاناتش خوبه یا نه؟ برای زندگی خانواده من (همسر و یک فرزند) با توجه به اینکه ایرانی کم داره سخت نیست؟ و هر موردی که فکر میکنید به درد من بخوره. ممنون میشم بهم بگید
  با تشکر

  • shima تیر ۲۱, ۱۳۹۰

   متن پیام
   با سلام ممنون که به سایت ما سر زدید و پوزش به دلیل تاخیر در پاسخگویی.

   varennes حدود یک ساعت با مونترال فاصله داره. امکان رفت و آمد با مترو و اتوبوس هست ولی بستگی به وقت و حوصله شما داره و هزینه ایی که به رفت و آمد اختصاص می دهید. اگر هنوز جایی برای اقامت نگرفتید می توانید جایی در مونترال موقت بگیرید و با توجه به شرایط مکان مناسب را انتخاب کنید. در صورت نیازبه کمک و راهنمایی بیشتر ایران-کبک در خدمت شما است. موفق باشید.

دنباله ها

دنبالکی برای این مطلب وجود ندارد.

ثبت یک دیدگاه

ضروری

ضروری

اختیاری